Diş Hekimliğinde ‘Dijital’ Devrim

Dijital dönüşüm çağı bilimsel gelişmelere hız kazandırırken, diş sağlığı konusunda bilgisayar temelli teknolojilerin hayatımıza girmesini sağladı. Çatak Diş Deposu olarak alanında önde gelen markalarıyla birlikte sektörde yaşanan dijitalleşmenin boyutlarını ve bu alanda beklenen yeni gelişmeleri sizlere aktarmaktan onur duyarız.

“Dijital diş hekimliği, klasik yöntemlerle yapılan işlemlerin, kişinin ağız yapısına ve dişlerine göre bilgisayar ve programlar yardımıyla tedavi edilmesidir. Hastalarımızın bir işlem için 3-4 randevuya gelmesi gerekirken tek randevuda tüm işlemleri çözmüş olabilirsiniz. Ayrıca hastanın ağzının ve dişlerinin birebir kopyası dijital ortama aktarıldığı için hata payı sıfıra yakın olmaktadır.

Dijital diş hekimliğine giriş kapısı olarak tabir ettiğimiz bir ürün olan Carestream CS3600 Intraoral Scanner ile gerçeğe en yakın doğruluk payı ile alınan dijital ölçü, diş hekimliğinde kullanılan bir CAD/CAM sistemi yani bilgisayar yardımıyla dişin tasarlanması ve üretilmesine olanak sağlar. Klasik ölçü malzemeleri olmadan bilgisayar teknolojisini kullanarak tek seansta en uygun restorasyonu yapmaya imkân veren son teknoloji bir sistem bütünüdür. Bir ağız içi tarayıcıda en önemli unsur verilerin kalitesi olmalıdır; buna ‘’doğruluk’’ diyoruz. Doğruluk, bir ölçünün gerçek değerlere uygunluğunu ifade eder. Doğruluk en önemli unsur olmakla birlikte, tekrarlanabilirliği yani ‘’kesinlik’’ olmadan da bir şey ifade etmemektedir. CS 3600 yapılan son Avrupa araştırmalarında bu iki unsur açısından piyasadaki rakiplerini üstün kalitesiyle geride bırakmıştır. Diş sağlığında ‘devrim’ niteliğinde bir cihaz olan Carestream CS3600 ile dijital diş hekimliğinde, hem zaman, hem de paradan tasarruf sağlıyorsunuz. Bu yöntemle yapılan estetik operasyonlar sayesinde beklentilerinizden daha güzel bir gülüşe hem hastalarınız hem siz sahip olabilirsiniz.

Carestream CS 3600